Havza'da SİBERAY anlatıldı Havza'da SİBERAY anlatıldı

6 Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Ufuk Gürbüz, Şube Sekreteri Yunus Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Köse genel kurul sonrası ilk ziyaretlerini Samsun Medya Grubu'na gerçekleştirdi. Gürbüz ve beraberindekiler, verdiği desteklerden dolayı Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'a teşekkür etti.

SIKINTILAR BİRLİKTE AŞILACAK

Uzun'la görüşen Gürbüz, yeni dönemde görme engellilere yönelik gerçekleştirmeyi planladıkları projelerinden bahsetti. Kanal S mikrofonlarına da açıklamalarda bulunan Gürbüz, "Derneğimizin Samsun Şubesi 1990 yılında kuruldu. O yıllardan bu yana yaklaşık 33 yıl geçti. Samsun'da görme engellilerin istihdamı, eğitimi, sosyal uyumu konusunda epeyce yol aldık. Bu yolu biz dostlarımızla yürüdük. Genel kurulumuz sonrası ilk resmi ziyaretimizi her zaman yanımızda ve bize destek olan dostumuz Necdet Uzun'a yapmak istedik. Kendisi de bizi çok motive etti. Bundan sonra yolumuz uzun, yolumuz sıkıntılı. Hep birlikte bu sıkıntıyı gidereceğiz" dedi.

"POZİTİF AYRIMCILIK İSTEMİYORUZ"

Özellikle toplumsal ve sosyal uyuma çok dikkat ettiklerini kaydeden Gürbüz, "Kamu vicdanını harekete geçirmek zorundayız. Engellilere yönelik istidam, eğitim alanında dikkat çekecek projelerimiz var. Biz sahadayız ve engellilerin Samsun'da daha kaliteli, daha konforlu yaşaması gerekiyor. Eşit yurttaşlık biçiminde yaşaması gerekiyor. Pozitif ayrımcılığa da karşıyız. Özel park, özel kafe istemiyoruz. Herkes buralara nasıl erişiyorsa biz de o şekilde erişmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.