doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Erhan Usta’dan Ekonomi Eleştirisi

erhan-usta-kimdir-erhan-usta-nereli-kac-yasinda-13584254_6324_amp
Daha Fazla Göster

Erhan Usta’dan Ekonomi Eleştirisi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ekonomi ile ilgili eleştirilerde bulundu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılı ile karşılaştırma yapmaktan usanmadığını belirterek, “Bugünkü sıkıntıların üzerini örtmek için 20 yıl önceye gidiyor. Bari işler o zamana göre bugün daha iyi olsa” dedi.

KÖTÜ BİR BÜYÜME PERFORMANSI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eleştirilerde bulunan Milletvekili Usta, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002 mukayesesi yapmaktan usanmadı. Bugünkü sıkıntıların üzerini örtmek için 20 yıl önceye gidiyor. Bari işler o zamana göre bugün daha iyi olsa. Türkiye, Ak Parti döneminde rakip ülkelere göre daha kötü bir büyüme performansı gösterdi. Üstelik istediği her şeyi yapacak iktidar gücüne rağmen. Bu dönemde aşırı bir dış kaynak kullanıldı, vatan toprakları ve şirketlerimiz yabancılara satıldı, dış borcumuz 320 milyar dolar arttı. Yıllık ortalama, Ak Partiden önceki 18 yılda (1884-2002) Türkiye, gelişmekte olan ülkelerle (GOÜ) aynı oranda yüzde 3,9 büyüdü. Ak Parti hükümetleri döneminde (2002-2020) Türkiye yüzde 5,1, GOÜ ise yüzde 5,3 büyüdü. 2000 öncesinin GOÜ için zor yıllar olduğunu unutmamak gerekir. Başarısızsınız” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir