banner1579

banner1365

banner1526

banner1345

banner1576

banner1534

banner1581

Muhtara 25 yıl hapis!

Konya'da sevgilisi Hacer Göral'ı bıçaklayarak öldüren Mustafa Çakan 25 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

3. SAYFA 20.03.2019, 12:48
53

Konya'da  sevgilisi Hacer Göral'ı, kavun kestiği bıçakla birçok yerinden yaralayarak ölümüne sebep olan muhtar Mustafa Çakan 25 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Olay 2017 yılını Ağustos ayında Meram İlçesi Konya- Antalya Çevre Yolu üzerinde yaşandı. O dönem Adalet Mahallesi Muhtarı olan 3 çocuk babası Mustafa Çakan (55), 5 senedir birliktelik yaşadığı Hacer Göral'ı (45) alıp, 42 JD 310 plakalı otomobiliyle, Antalya Çevreyolu Kozağaç Mevkii'ne götürdü.  İkili, yol kenarında otomobilden inip, bir agaç altına oturdu ve aldıkları kavunu kesip yediler. Ancak bir süre sonra aralarında mobilya sebebiyle tartışma çıktı.Çakan, kavunu kestiği bıçak ile eşinden boşanan ve 3 çocuğu bulunan Hacer Göral'ı birçok yerinden yaraladı.

KADIN HAYATINI KAYBETTİ
Kaçmaya kalkışan kadın,  can havliyle otomobile binip, ön koltuğa oturdu. Ancak muhtar, bıçağı kadının vücudu ile boğazına art arda sapladı. Hemen peşin kendini bıçakyarak intihar girişiminde bulundu.Yoldan geçenleri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmesiyle olay yerine gelen ekipler Hacer Göral'ın hayatını kaybettiğini tespit ederken, Mustafa Çakan Meram Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

25 YIL HAPİS
Çakan Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkamesi'nde bugün görülen davada şu ifade bulundu;
 "Mobilyacıların açılmasını beklerken kavun yemeye gittik. Kavunu kesip, yemesi için verdim. 'Beni kavunla mı kandıracaksın? Evime bundan sonra her gün geleceksin, yoksa kızlarını, torunlarını satarım' diyerek küfür etti.  Kendimi kaybettim. Bıçakla saldırdım. Onu kanlar içinde görünce bıçağı kendime sapladım''

Mahkeme heyeti Çakan'ı 'kasten adam öldürme' suçundan 25 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Yorumlar (0)