Asgari ücrete zam gelir mi? 2023 Temmuz asgari ücret zammı ne kadar olur? Seçim öncesi merak edilen konulardan birisi de asgari ücret zammı. AK Parti seçim beyannamesinde yer alan asgari ücret detayı çalışanları da meraklandırdı.

385x218-asgari-ucret-zammi-son-dakika-asgari-ucrete-ne-zaman-ve-ne-kadar-zam-gelecek-asgari-ucret-zamminda-son-durum-v-1655970873439

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde! Paralar bayram öncesi hesaplarda olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde! Paralar bayram öncesi hesaplarda olacak

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ? 

Seçim beyannamesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da temmuz ayında asgari ücrete artış yapacağız ifadesi yer aldı. Beyannamede Kabine’de güçlü bir ekonomi ekibinin olacağı vurgulandı. Ekibin özel kesim ve sivil toplumla diyalog çerçevesinde makrekonomik politika çerçevesini güncelleyeceği kaydedildi.

para1-7

ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM GELİR? 

Asgari ücret zam oranları henüz belli olmadı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun altında bir artış olmayacağının sinyallerini verdi.

TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre son 3 aylık enflasyon toplam yüzde 12,52 oldu. Nisan, Mayıs ve Haziran ayları enflasyonu da dikkate alınarak asgari ücrete ara zam yapılacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.