Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı öğretmen atamalarına ilişkin, geçtiğimiz günlerde açıklanan 20 bin öğretmen ataması detayları belli oldu. İşte ayrıntılar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığının 1 Eylül'deki 20 bin öğretmen atamasına ilişkin alanlar, taban puanlar ve kontenjan listesi "www.meb.gov.tr" adresinden açıklandı.Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin alanlar, taban puanları ve kontenjanlar netleşti.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI, ALANLAR,TABAN PUANLARI,KONTENJENLAR

MEB, 1 Eylül'de yapılacağını duyurduğu sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin ayrıntıları Bakanlığın internet sitesinde paylaştı.Paylaşılan bilgilere göre; 99 branşta toplam 19 bin 969 öğretmen atanacak. Beden eğitimi alanı için ayrılan 319 kişilik kontenjanın 31'i için milli sporcular arasından atama yapılacak.

Et ve Süt Kurumu duyurdu! Karkas et alım fiyatını artırdı Et ve Süt Kurumu duyurdu! Karkas et alım fiyatını artırdı

EN FAZLA ATAMA OKUL ÖNCESİNE

En fazla öğretmen ataması 7 bin 503 kişiyle okul öncesi alanında yapılacak. Bu branşı 2 bin 223 kişiyle sınıf öğretmenliği, 1250 kişiyle özel öğretim öğretmenliği, 1218 kişiyle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, 1004 kişiyle ilköğretim matematik öğretmenliği takip edecek.

BAŞVURU TARİHLERİ

Atamalar için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 18-26 Temmuz'da alınacak.Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos'ta yapılacak, sonuçlar 16 Ağustos'ta ilan edilecek.Adaylar atama tercihlerini 27-31 Ağustos'ta yapabilecek, sonuçlar 1 Eylül'de duyurulacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.