Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

2 adet Kuru Kayısı 1 Adet Cevizi 1 Gece Suda Bekletip Yerseniz…

featured

 

2 adet Kuru Kayısı 1 Adet Cevizi 1 Gece Suda Bekletip Yerseniz…  Her yaşta görülebilen önemli bir sağlık sorunu olan kabızlık, şişkinlikten ağrıya, nefes darlığından uykusuzluğa birçok şikayete neden olurken, uzmanlar kabızlık sorununun hafifletilmesine yardımcı olan önerilerde bulunuyor.

 

6073f024ae298bdeefde9c6b Güncel

Özellikle uzun süren kabızlık durumlarında hastaların yaşam kalitesi önemli ölçüde bozuluyor. Genellikle genetik ve kalıtsal olduğu kabul edilen bu hastalığın en temel sebeplerinin başında hatalı beslenme geliyor. Günde mutlaka 2 ile 2.5 litre arasında su için. Gün içindeki su tüketimi sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için çok önemli, 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin.

 

5d9598e6ae298bf7bb122e52 Güncel

Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte tüketin. Kabızlığa karşı çok etkili bir önlem almış olacaksınız Kuru incir, kuru kayısı ve kuru erik ile şekersiz kompostolar hazırlanıp akşam ara öğün olarak 1 kase tüketin. Gün içinde 3 ana 3 ara öğün olarak beslenin.

61826d1766a97cb2d7153b12 Güncel

“Kabızlığa yol açan nedenler arasında beslenme bozuklukları, hareketsiz yaşam tarzı, kullanılan ilaçlar, kişinin psikolojik durumu ve bazı hastalıklar geliyor. Ancak beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikler kabızlık sorununun çözülmesinde yardımcı olabiliyor”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.