"BÜYÜK BİR SARSINTI İLE UYANDIM"

Ladik ilçesinde yaşayan 89 yaşındaki İbrahim Gümüş, Tosya-Ladik depreminde gece uykudan büyük bir sarsıntı ile uyandığını hatırladığını söyledi. Evlerinin iki katlı ahşap bir bina olduğunu belirten Gümüş, evlerinin yıkılmadığını ama babasının kendisi ve kardeşlerini alıp dışarı çıkardığını anlattı.

"BARAKADA KALDIK"

Depremde ilçelerinden çok fazla ölen olduğunu aktaran Gümüş, "Daha sonra büyük kardeşlerim ve annem bahçemize bir baraka yaptık, bir yıl kadar orada kaldık. Evimize giremedik çünkü bir yıl boyunca hep sallandık." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığına atanan isim belli oldu! AK Parti Samsun İl Başkanlığına atanan isim belli oldu!

"SAMSUN'DAN BİR HAFTA SONRA ÇADIR GETİRDİLER"

89 yaşındaki Mehmet Ardanuç ise depreme yakalandıkları evlerinin içeriden merdivenli iki katlı olduğunu dile getirerek, "Kendimizi sokağa attığımızı hatırlıyorum. Küçük kardeşim 3 yaşındaydı. Babam beşiğini almak için yukarı çıktı, o arada sarsıntı oldu, merdiven yıkıldı. Öyle sarsıntı oldu ki köyde sadece iki bina kaldığını, her yerin yıkıldığını söyledi babam. İlçede bir ya da iki kamyon vardı. Çadır almak için Samsun'a gidip bir hafta sonra geldiler, çadır getirdiler." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.