Samsun'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlanıyor. Samsun Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere, ilçe belediyeleri de vatandaşlara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünde bayram coşkusunu yasatmak adına çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda bugün gerçekleştirilecek etkinlikler, Kanal S, samsungazetesi.com ve samsuncanlihaber.com’dan canlı yayınlanacak.  

HEYECAN DORUĞA ÇIKACAK

Bugün etkinlikler saat 07.40'da Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni başlayacak. Saat 09.25'te Tütün İskelesi Kurtuluş Yolu'nda bayrak devir teslim töreni yapılacak. Saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda 19 Mayıs anma programı, saat 16.00'da Doğupark'ta Sahil Güvenlik helikopter gösterileri ve Türk Yıldızları ve Solu Türk gösterileri; heyecanı doruğa çıkaracak. Saat 19.00'da Atakum ilçesi Çobanlı iskelesinden 1919 metrelik bayrakla yürüyüş başlayacak, saat 19.00'da Batıpark Konser Alanı'nda sanatçı Karsu sahne alacak. 

Samsun'da drift pahalıya patladı! Samsun'da drift pahalıya patladı!

ATAKUM'DAN ETKİNLİK

Atakum Belediyesi, TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi (İDGEM) iş birliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı muhteşem konserler serisi ile kutlanacak. Atakum Kent Meydanı’nda “2. Gönüllü Genç Festivali” başlığı altında düzenlenen konserler serisi, saat 16.00’da “Şan Performans Konseri” ile başlayacak. Programda, katılımcıları saat 18.00’den itibaren DJ Teoman Aydoğan eşliğinde “Techno House Party” bekliyor. Konserler dizisi saat 20.30’da sahne alacak grup İki Oda Bir Salon’un performansı ile devam edecek. Ünlü alternatif rock grubu Yaşlı Amca’nın saat 21.30’da vereceği konserle, program sona erecek.

ADD'DEN FENER ALAYI

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi tarafından ise saat 20.00'de Tütün İskelesi'nden başlayacak fener alayı etkinliği düzenlenecek.

Kanal S | Türksat 4A | Digitürk 640. kanalda

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.