Yılport Samsunspor'un Teknik Direktörü Bayram Bektaş, sahalarında kaybettikleri 2 puanı cumartesi akşamı Erzurumspor karşılaşmasından alacakları 3 puan ile telafi etmek istediklerini söyledi.

"SAMSUNSPOR HER ZAMAN KAZANMAYA OYNAR"

Kırmızı Beyazlılar, cumartesi akşamı saat 19.15'te deplasmanda Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek. Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu. Bektaş,  "Oynamamız gereken bir oyunu oynadık. Rakip, isim profili olarak belki favori olarak gözüküyordu. Ama, biz sahada gereğini yaptık. Yaklaşık 70-75 dakika pozisyona giren oyun oynayan, golü arayan takım olduk. Bütün veriler ve analizlerde zaten bunun altını dolduruyor. Maçın son 10-15 dakikası belki hücum süremiz azaldı. Dolayısıyla ilk oynanan oyun olmadığı için bir eksik gözüküyor olabilir. Ama genel anlamda ben memnunum. Kazanmamız gereken bir oyundu. Çünkü Samsunspor, her zaman kazanmaya oynar. Ama böyle bir rakiple de, berabere de kalmak, 2 puan kayıp evet ama 3 puan da kaybedebilirdik. Çünkü o kalitede bir kadro vardı karşınızda.  Ama ben oyuncularımı kutluyorum. Her maç böyle mücadele etsinler biz her maç istediğimiz skoru alabileceğimizi gösterdiler. Dolayısıyla ilk maç deplasman galibiyeti Eyüp içerde kaybettiğimiz 2 puanı deplasmandaki 3 puanla telefi etmeye gideceğiz" ifadelerini kullandı. 

"GEREKEN MÜCADELEYİ VERECEĞİZ"

Cumartesi akşamı oynayacakları Erzurumspor karşılaşması öncesi, rakibin analizlerini geçekleştirdiklerine değinen teknik adam Bektaş, "Erzurumspor maçı öncesi rakibimizi her anlamda analizini gerçekleştirdik. Bugünde son taktik çalışmamızı sahada pekiştireceğiz. Orada da geçen sezon oynayan oyuncularımız vardı.  Onlarında bize doneleri oldu. Umarım dediğim gibi, Samsunspor nerede oynarsa oynasın, kazanmaya oynayacak bir kadro oluşturduk. Samsunspor'da taraftarıyla camiasıyla, beklentisi budur. Biz buna cevap vermek istiyoruz. Rakım belki bizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ama biz gücümüzle kuvvetimizle, oyun kalitemizle hepsinin üzerinden gelecek bir kadroyuz. İnşallah, sahada gereken mücadeleyi gösterir, oradan da 3 puan ile döneriz" diye konuştu. 

İmzalar atıldı! Samsunspor'da Hüseyin Eroğlu dönemi İmzalar atıldı! Samsunspor'da Hüseyin Eroğlu dönemi

"DEĞERLENDİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ"

Samsunspor'da lisansı çıkan oyuncu Douglas Tanque ile ilgili konuşan Bektaş, "Futbolcunun her geçen gün antrenman eksikliği gideriliyor. Çok şükür bir sakatlığı yok. Belirli bir seviyeye geliyor. Bu maçta da değerlendirmeye çalışacağız" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.