'OYUNCULARIMLA GURUR DUYUYORUM'

Sezonun en önemli galibiyetlerinden birini aldıkları için çok mutlu olduğunu belirten Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Maçın başında etkili başladık. Birçok pozisyona girdik etkili olamadık. Daha sonra rakip coşkulu bir şekilde üstümüze geldiğinde ister istemez pozisyon vermemize neden oldu. Topun bizde kalmasını sağlayamadık. Biraz daha pas yapabilseydik en azından o baskıyı kırabilirdik. İkinci yarı daha çok üzerimize geleceklerini biliyorduk. Topa hükmederek oynayamadık. Rakibin seyirci coşkusuyla beraber baskılı göründü. Bizde hücumsal anlamda girdiğimiz pozisyonlar vardı. Bunları değerlendirebilseydik erkenden maçı koparabilirdik. 48 puan yaptık. 15 maçtır kaybetmiyoruz. Bu şampiyonluk anlamında çok değerli. Çok güçlü bir takıma sahibim. Bundan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

TARAFTARTA SESLENDİ 

Taraftara seslenen Hüseyin Eroğlu, “Şimdi taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Hükmen kazanacağımız 2 maç dışında sahada 9 mücadeleye çıkacağız. 6'sını evimizde oynayacağız. Sizleri kalan altı maçta tribünlere bekliyoruz. İlk haftadan beri ‘Birlikte başaracağız’ diyorum. Sonuç ne olursa olsun 90 dakika destek verin. Ligin en çok gol atan, rakip ceza sahasında en çok topla buluşan, en çok şut atan takımını tribünden seyredin. Bu 3 puan şampiyonluk heyecanıyla yaşayan taraftarlarımıza armağan olsun. Sezon sonunda Samsun'u bayrağımızın ve formamızın rengi kırmızı beyaza boyayacağız” şeklinde konuştu.

Samsunspor Nuri Asan tesisleri onlarla şenlendi! Samsunspor Nuri Asan tesisleri onlarla şenlendi!

'HİÇ YAKIŞMADI'

Gerginlikler ile ilgili de konuşan Eroğlu, “Her iki takım için de kırılma noktası bir maçtı. Dolayısıyla gergin geçti. Bizlerin görevi saha içindeki gerginliği yatıştırmak olmalı. Sakaryaspor teknik kadrosunun tam tersi bir tavır takınmasını doğru bulmuyorum. Saha gerilebilir ancak bizler soğukkanlılığımızı her zaman korumalıyız. Oyuncuların birbirleriyle kora kor ama centilmence mücadelesi bu olaylarla gölgelenmemeliydi. Teknik heyetin Zeki'ye kötü sözleriyle başlayan gerginlik hiç yakışmadı. Ben Sakaryaspor'a önümüzdeki maçlarda başarılar diliyorum” dedi.

Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, alınan galibiyetten dolayı oyuncularıyla gruru duyduğunu belirterek, "Şampiyonluk anlamında çok değerli. Çok güçlü bir takıma sahibim" dedi.

Yılport Samsunspor, gerginliklerin yaşandığı Sakarya karşılaşmasın rakibini 1-0 mağlup ederek, Süper Lig hedefinde 3 puanı hanesine yazdırdı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.