ÇOK POZİSYONA GİRDİ 

Kırmızı - Beyazlılar, sahasında Başakşehir FK ile berabere kaldı. Alınan beraberlik sonrası Kanal S mikrofonlarına açıklamada bulunan Yılport Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa, karşılaşmada en çok pozisyon bulan takımın Kırmızı - Beyazlılar olduğunu belirterek, "Bazen şanssızlık diye adlandırdığımız direkten dönen pozisyonlar oldu. Bazen rakibin müdahaleleri oldu. Ama kritik olarak baktığımızda ortalama totali gol pozisyonlarını en çok bulan takım Samsunspor oldu. Tabi şimdi bu tür oyunlar oynamak çok kolay değil. Yeni hocamızın tamamen değişik bir oyun felsefesi var. Bunu ilk defa Başakşehir FK maçında oynamaya çalıştı. İlerleyen haftalarda bu oyun otomatikleşecektir. Şu anda zaman zaman düşünerekten oynamaları gerekiyor" diye konuştu. 

SKOR İÇİN ÜZGÜN 

Oyunsal anlamda takımın performansından memnun olduklarına değinen Çapa, "Birkaç hafta sonra oyuncular tamamen oyun felsefesi yerleştiği zaman daha verimli, daha fazla pozisyona giren on sekiz içerisinde koordinasyonumuz mutlaka daha iyi olacaktır. Şu andaki gidişat gayet güzel. Bu çok çok önemliydi. Uzun süredir taraftarımızın isteği olan bir oyun tarzıydı. 90 dakika sürekli atak yaparak oynamak çok zor. Çünkü çok fazla enerji sistemi ve hareket isteyen bir oyun felsefesi. Başakşehir FK ile berabere kaldık. Sonuç olarak üzücü ama diğer tarafta oyun ve takımdaşlık olarak gayet güzel işler oldu. Bu da bizi mutlu etti" dedi. Ayrıca Çapa, maçın hakeminin lehlerine vermediği 3 pozisyon olduğunu ve VAR'a gidip pozisyonları incelemesi gerektiğini söyledi.  

Yılport Samsunspor Operasyon Direktörü Soner Soykan'dan tribüne davet! Yılport Samsunspor Operasyon Direktörü Soner Soykan'dan tribüne davet!

NEDİM AYDIN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.