Samsun Medya Grubu'na özel açıklamalarda bulunan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Yılport Samsunspor - Çaykur Rizespor maçını değerlendirdi. Yıldırım, "Şampiyonluk hesapları yapmaya başladık" ifadelerini kullandı 

"OYUNCULARLA GÖRÜŞME YAPTIM"

Yılport Samsunspor - Çaykur Rizespor maçını değerlendiren Yıldırım, "Bir Karadeniz derbisiydi. Biliyorsunuz daima Rize-Samsun maçları güzel olur. Biz bunun bilincindeydik. Bugün de havaalanından geldikten sonra oyuncularla bir görüşme yaptım. Kendilerine beklentimizi, taraftarımzın beklentisini anlattım. Bu ligde bizi yenecek takımın olmadığını sadece kendi hatalarımızla puan kaybedeceğimizi mümkün olduğunca sakin bir oyunla 90 dakika süresince illa pozisyonlar bulup bu maçı alacağımızı söylemiştim." dedi. 

"MORALİNİ BOZMA ZEKİ"

Zeki Yavru'nun kaçırdığı penaltıya değinen Yıldırım, "Hep maçın başında bir penaltı yaratıyoruz 2 maçtır. Ancak maalesef Zeki iki penaltıyı da kaçırdı. Ama bugün Zeki gerekeni yaptı. İki korner asistiyle penaltıyı telafi etti. Buradan Zeki'yi öpüyorum. Moralini bozma Zeki, iyi ki varsın. Seninle şampiyon olacağız tüm ekip olarak." ifadlerini kullandı. 

"TAKTİKLER MEYVESİNİ VERİYOR"

Hüseyin Eroğlu'nun taktiklerinin meyvesini verdiğini ifade eden Yıldırım, "Maçın zor geçeceğini biliyorduk. Çünkü Rizespor önce yenilmemeye 1 puan için fırsat bulursa 3 puan alırız düşüncesindeydi. Hocamız da bütün hafta çalışmasını ona göre yaptı. Hocamın taktikleri meyvelerini verdi ama yakaladığımız pozisyonlar maalesef bir beceriksizlik var üzerimizde. Hocamla konuşuyorum çok çalışıyor. Antrenmanda pozisyonlar gole dönüyor ancak maçta bir türlü olmuyor. Ancak şeytanın bacağını öyle böylr bir şekilde kırdık. Bu maç çok önemliydi. Çünkü biliyorsunuz ligin boyu kısaldı. İki tane hükmen galip olduğumuz maçla 12'ye düşmüştü. Şimdi 11'e düştü. Önümüzdeki 3 haftada hedef 9 puan. Rize ve Sakarya bunlar için önemli maçtı. Rize'yi alnımızın akıyla geçtik. Şimdi perşembe günü Sakarya'da 3 puan için çalışacağız." dedi. 

Samsun'dan Afrika'ya Atatürklü forma  Samsun'dan Afrika'ya Atatürklü forma 

"DURUMUN FARKINDAYIZ"

"Hocam da, oyuncular da, ben de durumun fakındayım. Gerekeni yapıyorum" diyen Yıldırım, "Bu maçın özel bir primi vardı. Çocuklar bunu haketti. Galip gelmek güzel. Galip gelince bütün şehir mutlu oluyor. Samsunspor artık bu lige veda edecek bu sene. Biz hep söyledik; Bir kadro kuruyoruz. Bize inanın, bize güvenin dedik.Bu sene o sene olacak.  Yolun yarısını geçtik fazlasıyla. Üçte ikisi bitti geriye 11 maç kaldı. Bizim peşimizde bir Pendik var, Bodrum var. Play-Off'taki rakiplerimizi yendiğimiz sürece çok kolay ilk ikiden çıkacağız. Ben inanıyorum bu takım böyle oynar ve kazanmayı huy haline getirirsek birinci bile çıkacağız. Çünkü Eyüp'ün iyi bir kadrosu var ama aldığı maçlara bakıyoruz; 1-0'lar, şans, son dakikalarla götüyoruz. Biz içerde dışarda aslanlar gibi oynuyoruz. Her maça galibiyet için, 3 puan için çıkıyoruz." açıklamasında bulundu.  

"HESAPLARI YAPMAYA BAŞLADIK"

Taraftara seslenen Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

Buradan bir şey istiyorum; Biliyorum bugünkü maçta 8 bin taraftarımız cezalıydı ama bugün onlarsız 11 bin kişi var statda demek ki artık bizim artık evimizde geri kalan 6 maçı biz 20 binin üzerinde oynamamız lazım. Bunu yaparsak bu çocuklar hem sizi hem de kendilerini coştururlar. Biz de başladık hesapları yapmaya. 

Biz evimizde kupayı kaldırıp tur atmak istiyoruz. Bodrum maçına kalmadan şampiyonluğumuzu ilan etmek istiyoruz. Bu benim ve tüm büyük Samsunspor taraftarının isteği. İnşallah bu beklentiyi yapacağız bu sene. Siz destekleyin bu takımı seneye de inşallah ait olduğumuz ligde daha güzel günlere doğru gideceğiz. Her şey çok güzel olacak. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.