Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Eyüpspor’un 10 puan gerisinden gelerek ikili averaj ile lider oldu. 21 maçta 11 galibiyet, 8 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Samsunspor, 41 puan ile ligin zirvesinde yer aldı. Samsunpor teknik direktörü Hüseyin Eroğlu transfer gündemi hakkında da açıklmalarda bulundu 

"DEVRE ARASI TRANSFER KOLAY DEĞİL"

Transfer süreci ve sakat futbolcuların durumundan da bahseden Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Devre arasında dışarıdan oyuncu almak kolay değildir. Üçüncü hafta geçti oyuncu gelecek, adaptasyon süreci derken belki 5-6 maç geçecek. Soner gibi alabileceğin hazır bir oyuncu bulursak daha iyi olur. Bu yönde çalışmalarımız var. Şu anda transfer yapmak için oyuncu almak istemiyoruz. Eğer uygun olursa tabi ki transfer yapacağız." dedi.

"TOMANE'YE TEKLİF VARDI"

Forvet hattında kadro zenginliği olduğunu belirten Eroğlu, "Tomane ile ilgili bir teklif vardı. O da şu an bizim oyuncumuz. Ön tarafta bir kadro zenginliğimiz, rekabetimiz var. Kim hak ediyorsa ona forma veriyoruz. Bütün oyuncularımız gibi Tomane’ye de ihtiyacımız olacak. Transfer dönemi bitene kadar belki 1-2 oyuncu daha alabiliriz. Tabi ki illa alacağız diye bir durum yok. Daha Harris, Yusuf Emre, Mücahit gibi birçok oyuncumuz dönecek. Moussa Guel sakatlanmadı hafif bir antrenman eksiği vardı ve bu maçlık kadroya almadık. Başkanımız ve icra kurulumuza çok teşekkür ederiz. Onlar da bu süreci çok iyi bir şekilde götürüyorlar. Hem takımla birlikte olmayı hem de transfer çalışmalarını yapmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.