SAMSUN MÜZESİ İNŞAATI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Samsun Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumluluğunda 2017 yılında ihalesi yapılan Samsun Müzesi inşaatı, aradan geçen zamanda müteahhidin işi bırakması nedeniyle yılan hikayesine döndü. 2 yılda tamamlanması hedeflenen proje 19 Mayıs’ın 100. yılına yetiştirilemedi. Geçen yıl yüklenici firmanın değiştiği inşaatta son rötuşlar yapılıyor.

DIŞARIDA KALAN ESERLER YENİ MÜZEDE SERGİLENECEK

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi bünyesindeki binlerce tarihi eserin sergileneceği müzenin inşaatında sona gelindiği öğrenilirken, taşınma işleminin şubat ayında tamamlanacağı belirtildi. Müzenin nisan ya da mayıs ayında ziyarete açılacağını ifade eden yetkililer, eski Arkeoloji ve Etnografya Müzesi içerisinde sergilenemeyen ve dışarıda kalan tarihi eserlerin de yeni müzede sergileneceğini bildirdiler.

SAMSUN'UN KÜLTÜREL ESERLERİNİN MİNYATÜRÜ DE YER ALACAK

Yeni yapılacak müzede Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ndeki tarihi eserlerin yanı sıra Samsun’un tarihi ve kültürel değerlerinin ziyaretçilere tanıtılacağı eserlerin minyatürleri de yer alacak. Minyatürlere ayrılan özel alanda Göğceli Camisi, Çarşamba Köprüsü, Yel Değirmeni ve birçok tarihi ve kültürel eserin minyatürü yer alacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.