25 Mayıs Perşembe Samsun hava durumu 25 Mayıs Perşembe Samsun hava durumu

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, bugünden itibaren düşecek. Meteoroloji Samsun'un da aralarında bulunduğu 54 il için sarı kodlu kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yayımladı.

SAMSUN İÇİN UYARI 

Karadeniz’de gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor. Soğuk havanın cuma gününe kadar etkili olması tahmin ediliyor. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz Bölgesi'nde gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde de yer yer yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi. Samsun, Sinop, Kastamonu, Amasya, Ordu, Çorum ve Tokat’ta yaşayan vatandaşların, kuvvetli rüzgâr, fırtına, buzlanma, don ve kıyı kesimlerde su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiği uyarısı yapıldı.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR 

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bölgemizde beklenen yağışların bu gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, Kastamonu'nun kuzey ilçelerinde ve iç kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Sinop ve Samsun’un doğusu Asarcık, Lâdik ve Salıpazarı yükseklerinde, Amasya'nın doğu kesimleri, Ordu’nun iç kesimleri, Çorum'un kuzey ilçelerinde ve Tokat çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor” ifadelerine yer verildi.

CUMA GÜNÜNE KADAR ETKİLİ OLACAK 

Bölgede yaşayan vatandaşların ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve fırtına, buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinde azalma ve kıyı kesimlerde su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edilirken, kuvvetli yağışların perşembe sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi ancak soğuk havanın cuma gününe kadar etkili olmasının beklendiği ifade edildi.

Ayrıca Doğu Karadeniz’de deniz üzerinde fırtına beklendiği, rüzgarın çarşamba günü gece saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönünden 6 ila 8 knot kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği belirtilirken, fırtınanın perşembe günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği kaydedildi.

BİR UYARI DA SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmesine göre; 29.03.2023 Çarşamba günü ilimizin kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde ise kuvvetli kar yağışı beklendiğinden muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SAMSUN'DA HAVA BUGÜN NASIL OLACAK? 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Samsun hava durumunun bugün (28 Mart Salı) Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.