Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde ise 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 kentte hasara neden olan depremler sonrasında tüm Türkiye tek yürek oldu. Samsun'da da, YABPA Spor Kulübü, gerekli yardımları toplayıp, deprem bölgesine gönderdi.

"ACIMIZ ÇOK BÜYÜK"

Kulüp Başkanı Ali Akyüz, çok zor bir durumun olduğunu bünyelerinde bulunan sporculara da izin verdiklerini belirterek, "TFF 1. Lig'de mücadele eden kadın takımının oyuncularından birçoğunun yakınlarının deprem olan illerimizde olması takımı ve kulübümüzü derin üzüntü ve psikolojik çöküntü içinde olmamızdan dolayı maçları düşünecek, takat kalmadığından tüm takım oyuncularına izin verip, şehir dışındaki oyuncuları da memleketlerine yollamış bulunmaktayız. Allah böyle bir acıyı afeti insanoğluna yaşatmasın. Acımız çok büyük. Tüm ülke tüm insanlık acı içinde Allah yar ve yardımcımız olsun. Devletimize milletimize zeval vermesin. YABPA Spor kulübü olarak da, üstümüze düşen insanlığın vazifesi olarak yardım kampanyası başlatarak toplanan malzemeleri afet bölgesine yolladık. Allah herkesten razı olsun" ifadelerini kullandı.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, balkan ikincisini polis memurunu makamında ağırladı  Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, balkan ikincisini polis memurunu makamında ağırladı 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.