Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu muhteşem bir manzaraya sahip. Ayrıca doğaseverler için bulunmaz bir yerdir. "Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu'na nasıl gidilir?", "Giriş ücreti ne kadar?", "Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu'nda neler yapılır?" sorularının cevaplarını merak eden ziyaretçiler için derledik...

VEZİRKÖPRÜ ŞAHİNKAYA KANYONU NEREDE?

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu ülkemizin Samsun ilinin Vezirköprü ilçesine bağlı bulunan Kuruçay köyünde bulunur.

Atakum Belediyesi’nden deprem bölgesine 2 TIR yardım! Başkan Deveci: "Nerede ihtiyaç varsa ulaşmaya çalışıyoruz" Atakum Belediyesi’nden deprem bölgesine 2 TIR yardım! Başkan Deveci: "Nerede ihtiyaç varsa ulaşmaya çalışıyoruz"

VEZİRKÖPRÜ ŞAHİNKAYA KANYONU'NA NASIL GİDİLİR?

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonuna giden herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Bu sebeple buraya gelmek için özel bir aracınız bulunması gerekir. Eğer kendi aracınız yoksa araç kiralayarak da kanyonu ziyaret edebilirsiniz. Vezirköprü ilçesine gediğiniz zaman tabelaları takip ederek kolay bir şekilde kanyona ulaşmanız mümkündür.

VEZİRKÖPRÜ ŞAHİNKAYA KANYONU GİRİŞ ÜCRETİ?

Kişi başı: 8 TL
Bisiklet: 8 TL
Otomobil: 24 TL (Ücret her yıl değişmektedir)

VEZİRKÖPRÜ ŞAHİNKAYA KANYONU'NDA NELER YAPILIR?

Kanyonun en eğlenceli aktivitelerinden bir tanesi tekne turudur. Bu tur yaklaşık olarak bir saatte gerçekleşir. Diğer yapabileceğiniz aktiviteler ise şu şekilde; base jump, slackline, highline, kano, kaya tırmanışı, sup ve paramotor sporları da yapılabilmektedir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.