Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, piyasalarda yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Memiş, söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizerek yatırımcılara Kurban Bayramı öncesinde önemli uyarılarda bulundu.

BORSA

Borsa İstanbul’da yaşanan satış baskısının henüz bitmediğini vurgulayan Memiş, “9800, 9600 ve 9400'e kadar geri çekilme beklentim devam ediyor” diye konuştu. Memiş, yılın ikinci yarısında gerçekleşebilecek 10 bin üzerindeki ataklarda için ise “Acemiler değil, profesyonel yatırımcılar kazanacak” dedi.

DOLAR VE EURO

Memiş, 32.17 seviyesine inen dolar kurunun serbest piyasalarda ise 31.98 ile 32.01 seviyelerinden işlem gördüğüne dikkati çekti. Memiş, “Resmi kurun daha altında bir fiyat var serbest piyasalarda.” ifadesini kullandı. İslam Memiş, Euro’nun ise 35 TL seviyesinin üzerine yerleşmeye çalışabileceğini söyledi.

ALTIN

İslam Memiş, ons tarafında gerileyen altın fiyatlarının TL’ye talebi artırdığını kaydetti.Memiş, bu talebin yanlış anlaşılmaması gerektiğinin altını çizerek insanların bayram öncesinde giderlerini karşılamak için TL’ye yöneldiğini belirtti.

ALINTI: KAMU SON HABER

Kardeşler arası miras paylaşımında o şart kalktı Kardeşler arası miras paylaşımında o şart kalktı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik