Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayı enflasyon verilerini açıklayacak. Bu veriler, emekli, memur ve sosyal yardım alan vatandaşların Temmuz 2024'te alacakları maaşların hesaplanmasında kritik bir rol oynayacak. Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte, uzman erbaş (uzman onbaşı, çavuş), subay ve astsubay gibi askeri personelin maaşları da yeniden düzenlenecek.

UZMAN ERBAŞ, SUBAY, ASTSUBAY ZAMLI MAAŞLARI NE KADAR?

Uzman erbaş (uzman onbaşı, çavuş), subay, astsubay maaşları henüz belli olmadı. Belli olduğunda haberimizde yer alacaktır.

MEMUR ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Memur maaş zammında belirleyici olacak 6 aylık enflasyon farkı netleşiyor. Memur ve memur emeklilerinin zamları 3 Temmuz 2024'te saat 10:00'da belli olacak.

YENİ VE ZAMLI MEMUR MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Kamu kurumlarında çalışan memurların yeni maaş zammı oranları henüz belli olmadı. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından kesin zam oranları netleşecek ve nihai tablo şekillenecek.

Samsun'da Şampiyon Kaptan Vodafone Samsun'da Şampiyon Kaptan Vodafone

Toplu sözleşmeden dolayı memur ve memur emeklileri şu anda yüzde 17.38'lik zammı hak etti. Haziran ayı enflasyonu 3 Temmuz 2024'te açıklanacağı için son verinin zam üzerine yapacağı etki bekleniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: TAKVİM