YERLİ TELEFON VE BİLGİSAYARLAR HANGİLERİ?

Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon için yeni gelişmeler sıkı bir şekilde takip ediliyor. Düzenlemeyle beraber, öğrenciler yüzde elli fiyatına cep telefonu ve bilgisayar alabilecek. Başkan Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacak, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz" ifadelerini kullandı. Peki, Türkiye'de üretilen telefon ve bilgisayarlar hangileri? Vergisiz telefon başvuruları ve detayları hakkında aramalar hız kazandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan konu hakkında yeni açıklama gelirken, vatandaşlar vergisiz telefon şartları ve yaş sınır hakkında net detayların ortaya çıkmasını bekliyor. 

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN TELEFONLAR

Türkiye'de üretilen ve montajlanan telefonlar arasında birçok markanın modeli yer alıyor. Türkiye'de yerli üretim yaparak hem ülkemizde hem de yurt dışına satışı yapılan telefonların listesi şu şekilde:

General Mobile GM Phoenix 5G

General Mobile GM 24 Pro

General Mobile GM 23 SE

General Mobile GM 23

Casper VIA X30 Plus

Reeder S19 Max Pro S

Casper VIA M30 Plus

OMIX X5

General Mobile GM 22S

Casper VIA M30

Reeder S19 Max

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN BİLGİSAYARLAR

Türkiye'de üretilen ve montajlanan bilgisayarlar arasında da yine geniş seçenekler mevcut. Masaüstü ve dizüstü bilgisayar üretimi yapan birçok yerli marka var. Casper, Türkiye menşeili bir marka olduğu için üretiminin yüzde 80'lik kısmı İstanbul'da gerçekleşiyor. Casper'a ait olan Excalibur ürünlerinin büyük bir bölümünün üretimi de İstanbul'da yapılıyor. Türkiye'de üretilen ve montajlanan bilgisayar markalarının genel listesi ise şöyle:

Casper

Excalibur

Monster

Kredi kartı borcunuz varsa aman dikkat: Bugün değişecek Kredi kartı borcunuz varsa aman dikkat: Bugün değişecek

GameGaraj

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ilgili bakanlara gençlere verilen vaatler ile ilgili çalışma yapılması ve en kısa sürede hayata geçirilmesi talimatını verdi. Başkan Erdoğan'ın talimatı üzerine çalışmalar başladı. Vaatlerin hayata geçmesi için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir toplantı yapıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN