Ladik'te yangın! Ladik'te yangın!

Samsun’da faaliyet gösteren Kızılay Samsun İl Başkanlığı, Hayata Anlam Katanlar Derneği, Samsun İnsani Yardım Hareketi Derneği, Samsun İli Fakirleri Koruma Ve Yardımlaşma Derneği, Samsun Kardeşeli Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Temsilciliği, Samsun İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Samsun Temsilciliği, Samsun Engelliler Federasyonu, Merve Vakfı, Hayrat İnsani Yardım Derneği, Hanımlar Yardımlaşma Ve Kültür Derneği, Mirasımız Kudüs Derneği Samsun Temsilciliği ve Asarcık Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği'nin bir araya gelerek kurdukları Sosyal Yardımlaşma Platformu (SOYAP) ihtiyaç sahiplerine ulaşmada büyük kolaylık sağlıyor.

Aynı kişilere yapılan mükerrer yardımları önleyip daha çok kişiye yardım ulaştırabilmek amaçlı güç, insan ve araç paylaşımını da öngören bir birliktelik olan SOYAP, Samsun’da faaliyet gösteren 14 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu bir platform olma özelliği taşıyor.

ORTAK VERİTABANI İLE DOĞRU VE GÜÇLÜ YARDIM

Sosyal Yardımlaşma Platformu (SOYAP) tamamen online çalışan İnsani Yardım Bilgi Sistemi (İYBİS) kullanarak ortak veri tabanı ile mükerrer yardımları önleyip, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.
 
TÜRKİYE’DE BİR İLK

SOYAP ortak veri tabanı kullanan ilk sosyal yardım platformu olarak öne çıkıyor. Yardımın yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri de ortaklaşa yaparak geniş kitlelere ulaşma amacındılar. Sosyal Yardımlaşma Platformu (SOYAP) hakkında daha çok bilgiyle sahip olmak için www.soyap.org internet sitesi incelenebilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.