SAMSUN'DA TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 179. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 179. yılı dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıta çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Daha sonra Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında bulunan polis şehitlikleri ziyaret edildi. Buradaki törenlerin ardından şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Şehit ailelerine taziyelerde bulunulduktan sonra şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Samsun'dan Türkiye ekonomisine 3,6 milyar TL'lik katkı Samsun'dan Türkiye ekonomisine 3,6 milyar TL'lik katkı

"ŞEHİT BAYRAKTIR, VATANDIR, BAĞIMSIZLIKTIR"

Şehitlik anı defterini imzalayan Samsun İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, “Aziz şehitlerimiz, Türk Polis Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Kurutuluş Savaşı’nın ilk adımının atıldığı şehrimizde huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Şehit bayraktır, vatandır, bağımsızlıktır. Emniyet teşkilatı personelimiz bu inanç ve kararlılıkla görevini yapmaya devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Bölge Başkanı Bilal Erim ise “Türk Polis Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bugün Samsun İl Emniyet Müdürlüğümüzün düzenlediği programlara iştirak ediyoruz. Sabahki törenlerin ardından şehitlik ziyaretleri gerçekleştirip, dua ettik. Anma programlarımızı yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehit yakınlarımızın da acısını yürekten paylaşıyoruz” diye konuştu.

Samsun Büyük Cami'de öğle namazı öncesi şehitler için Mevlid-i Şerif okunması ile program sona erdi.

TÖRENE O İSİMLER KATILDI

Törenlere ayrıca Samsun Vali Yardımcısı Vekili/İlkadım Kaymakamı Abdulkadir Demir, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bakçepınar, şehit yakınları, gaziler, emniyet teşkilatı mensupları ve protokol üyeleri katıldı.

İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Samsun Gazetesi