Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün toplanacak olan Kabine'de, masadaki gündem maddeleri asgari ücret ara zammı ve Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

Çarşamba günü her şey değişecek! Yüzde 80'i aşacak Çarşamba günü her şey değişecek! Yüzde 80'i aşacak

Kabine bugün toplanıyor.Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret ara zammı ve Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? soruları  ana gündem konuları arasında. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bayram tatili ve ekonomi gündemiyle toplanıyor. Beştepe'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, gündemdeki konular değerlendirilecek.

ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI OLACAK MI?

Kabine Toplantısı'nda asgari ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağının kesinlik kazanması bekleniyor. Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in, konuya ilişkin Kabine'ye bir sunum yapması beklentiler arasında. Eğer asgari ücretliye ara zam kararı çıkarsa Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve yapılacak zam oranı netlik kazanacak.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Kabine toplantısında Kurban bayramı tatilinin süresi de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla resmi tatil. Bu nedenle "Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?" sorusu gündemde.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.