Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun milletvekili adayı Mehmet Muş, Samsun'un yatırım imkanlarını ve fırsatlarını anlatacakları "Yatırım ve İhracat Zivresi"ni gerçekleştireceklerini belirterek, "Yatırımcıları buraya davet edeceğiz, ikna edeceğiz, teşvik edeceğiz" dedi.

YATIRIMCI TEŞVİK EDİLECEK

Bakan Muş, Canik Kültür Merkezi'nde gazetecilerle yaptığı toplantıda, 8 Mayıs'ta Samsun'da düzenlenecek zirve programı kapsamında paneller düzenleyeceklerini anlattı. Bakan Muş,sözlerini şöyle sürdürdü:

"Samsun'un yatırım imkanlarını, fırsatlarını birebir anlatacağız ve yatırımcıları buraya davet edeceğiz, ikna edeceğiz, teşvik edeceğiz. Bir taraftan da onların yatırım yapacakları alanları hazırlayacağız. Çünkü yatırımcı geldiği zaman o alanların hazır olması lazım. Lojistik alanında, limanında, antrepolarında, yani üretimle alakalı ihracatı artıracağımız, şehrin üretim kapasitesinin altyapısını da artırmak için çabanın içinde olacağız. Dolayısıyla biz, şehrin, ülkenin ihracatından aldığı payı hatırı sayılır noktaya taşımak istiyoruz."

DAHA BÜYÜK SÖZ SAHİBİ OLACAK

Samsun'un tarım ve turizm şehri olduğuna işaret eden Muş, kentin turizmden aldığı payı yeterli bulmadıklarını kaydeden Muş, Samsun'un turizmde daha büyük bir oyuncu ve iyi bir söz sahibi olabileceğini vurgularak,

"Bununla alakalı çaba içinde olacağız. Çünkü buranın doğal güzellikleri var, denizi var, ormanları var. 300 kilometre civarında sahil bandı var. Dolayısıyla Orta Karadeniz'in, hatta Karadeniz'in, hatta Türkiye'nin önemli kentlerinden biri. Dolayısıyla payını artırmak için çalışmanın içinde olacağız" diye konuştu.

SORULARI YANITLADI

Bu arada, gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Muş, tüm vatandaşları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mayıs'ta Samsun'da düzenleyeceği mitinge davet etti. Bakan Muş'un gazetecilerle düzenlediği toplantıya,AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da katıldı.

TOBB'da Samsun damgası! TOBB'da Samsun damgası!

ÖZCAN TEZCAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.