ARA TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BİTECEK?

Ülkemizdeki spor faaliyetleri de durdurulmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Süper Lig maçlarının 3-4 Mart tarihine kadar ertelendiğini açıklamıştı.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu, normalde 8 Şubat'ta sona erecek olan ikinci transfer ve tescil döneminin 10 gün daha uzatılması konusunda FIFA'dan sözlü onay alındığını ve yazılı onay sürecinin beklendiğini duyurmuştu.

İşte TFF'den bu açıklama yapılmıştı:

"FIFA'nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın ulusal düzeyde de bağlayıcı olan düzenlemelerine uygun olarak; profesyonel futbolculara ilişkin 2022-2023 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi maksimum 28 gün olacak şekilde 12 Ocak 2023 - 8 Şubat 2023 tarihleri arasında belirlenmişti.

Ancak, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle milli yas ilan edilerek 10 ilimizde OHAL kararı alınması sebebiyle; Federasyonumuz transferde olumsuzluklar yaşanmaması adına 06.02.2023 tarihinde FIFA'ya resmi bir şekilde başvuru yaparak, içinde bulunduğumuz transfer döneminin uzatılmasını talep etmiştir. FIFA ile yapılan görüşmelerde transfer döneminin on gün süreyle uzatılmasına ilişkin sözlü olarak onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir."

Sonrasında ise TFF transfer döneminin resmen uzatıldığını şu ifadelerle duyurmuştu:

"Federasyonumuz tarafından 06 Şubat 2023 tarihinde FIFA’ya yapılan resmi başvurumuz bugün itibariyle onaylanarak, 2022-2023 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi 18 Şubat 2023 tarihine kadar uzatılmıştır."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.