"Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerden etkilenenler için ilçede başlatılan yardım seferberliği devam ediyor.

UYKU TULUMU YAPIYORLAR

Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde depremzedeler için Terme HEM'de görev yapan usta öğreticiler ve gönüllü kursiyerler, depremzedeler için kışlık giysi dikiminin ardından uyku tulumu yapıyor.

“KIŞLIK ÜRÜNLER DİKİLEREK KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEYE TESLİM EDİLDİ”

Terme HEM Müdür Yardımcısı Eşref Tahir Mazlum, gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından ilk etapta 37 uyku tulumu dikildiğini belirterek, "Ayrıca diğer kurslarımızdan yardımsever vatandaşlarımızın ve kursiyerlerimizin tamamı ile kışlık ürünler dikilerek kaymakamlık ve belediyeye teslim edildi." dedi.

“HERKES GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA BURADA”

Terme HEM'de görev yapan giyim ve teknoloji öğretmeni Aynur Uğurlu da depremzedeleri biraz olsun sıcak tutabilmek adına çalıştıklarını vurgulayarak, "Terme'de bu işi az çok bilen el vermek, yardım etmek istiyor. Kurumumuz onlara kapılarını açtı. Herkes gönüllülük esasıyla burada. Mesai mefhumuna dikkat etmeden çalışıyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

“BİR NEBZEDE OLSUN YARALARINI SARMAK İÇİN BURADAYIZ”

Usta öğretici Sevcan Duran ise ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Termal tulum diktik depremzedelere, dikmeye de devam edeceğiz. Bir nebzede olsun yaralarını sarmak için buradayız." ifadesini kullandı.

Samsun'dan Dünyaya Sağlık 24 Mart Cuma Kanal S ekranlarında Samsun'dan Dünyaya Sağlık 24 Mart Cuma Kanal S ekranlarında

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.