15 Temmuz gecesi düzenlenen anma programında Terme'de birşehitler anıtı olmadığına dikkat çekerek, bu vatan için canlarını feda eden ölümsüz kahramanlar için bir anıt yapmaya kararverdiklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, sözünü tuttu. Kılıç, Şehitler Anıtı'nın cuma günü düzenlenen törenle açılışının yapılacağını söyledi.

ANILARI YAŞATILACAK

22 Eylül Cuma günü saat 13.30'da Yeni Mahalle Saray Caddesi Hapanaltı yöresinde gerçekleştirilecek Şehitler Anıtı'nın açılış törenine tüm vatandaşları davet eden Başkan Kılıç, "Malazgirt'ten Çanakkale'ye, Kurtuluş Savaşından Kore'ye, Kıbrıs'a, PKK hain terör örgütüne karşı, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sözüyle sokağa çıkarak, FETÖ'cü alçaklar tarafından şehit edilen kahramanlar dahil tüm şehitlerimizin anısını yaşatmak için aylardır bir çalışma yürütüyorduk. 15 Temmuz gecesi de bu çalışmamızı hemşehrilerimizle paylaştık. Bu anıtı inşa ederken, ortak aklı da işin içine katarak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Sayın Ahmet Diril'i ilçemizde ağırlayarak, anıt hakkında istişarede bulunmuştuk. Bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin adını bu anıt ile ölümsüzleştireceğiz" dedi.

AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Gamze Özatılgan Kanal S'de konuştu: "Atakum lider kent olacak" AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Gamze Özatılgan Kanal S'de konuştu: "Atakum lider kent olacak"

DİRİL'DEN FİKİR ALMIŞTI 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril ile bir araya gelerek, belediyede ağırlayan Başkan Kılıç, anıtın yeri ve şekli hakkında Gaziler Derneği Başkanı Diril ile istişarede bulunmuş, fikirlerini almıştı.

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN