Tekkeköy ilçesinde yer alan ve geçmişi Eski Taş Çağı'na kadar uzanan arkeolojik sit alanı "Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi"nin turizm potansiyelini artırmak amacıyla Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DOKAP) desteklenen, Tekkeköy Belediyesince hayata geçirilen "Gezi ve Yürüyüş Yolları ile Seyir Terasları Projesi", 2022'de tamamlandı.

MESİRE YERLERİ YAPILDI

Proje kapsamında dağın yamacında bulunan Tekkeköy Mağaraları'nı ziyaretçilerin daha rahat gezebilmesi için doğaya uygun yürüyüş yolları, seyir terası, kameriye ile mesire yerleri yapıldı.

AK Parti Samsun'dan 7 yaşındaki Ömer Halis Şen'e anlamlı hediye AK Parti Samsun'dan 7 yaşındaki Ömer Halis Şen'e anlamlı hediye

Bölgede hem mağaraları ziyaret etmek hem de piknik yapmak isteyenler hoşça vakit geçirme imkanı buluyor

VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNİ TOPLADI

İstanbul'dan Samsun'a gelen Cemre Açıkses,  mağaraların ve piknik alanının güzelliğinden etkilendiklerini belirterek, "Mağaraları çok güzel buldum, özellikle yukarıya çıkıp manzarasını izlediğim zaman çok keyif aldım. Tarihi bir bölge olsa da yaşamın içine karışmış bir yer olmuş, insanlar burada piknik de yapabiliyor." dedi.

Altan Çelik de mağaraları çok beğendiğini dile getirerek, "İnsanların aileleriyle gelip çocuklarıyla oyun oynayabileceği bir alan olması, tarihi dokuyla doğayı iç içe birleştirmesiyle çok güzel bir imkan sağlanmış." ifadesini kullandı.

Özbekistanlı Marina Bozova da Tekkeköy'ü çok beğendiğini, tarihi yerleri gezdikten sonra piknik yaptıklarını kaydetti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA