Samsun'da 5. kattan düşerek ölen minik Simay Arslan'a gözyaşı Samsun'da 5. kattan düşerek ölen minik Simay Arslan'a gözyaşı

TEKKEKÖY BELEDİYESİ'NİN BORCU 575 MİLYON TL 

Tekkeköy Belediyesi Meclis Başkanvekili Aydın Çift, “Tekkeköy Belediyesinin şu anda toplam 575 milyon TL borcu var. Bunun 58 milyon TL’si kurum borcu, maliye borcu, 63 milyon TL’si sosyal güvenlik borcu, 31 milyon TL’si İller Bankası, 35 milyon TL’si özel bankalar, cari piyasa borçları 219 milyon TL, emanet borçlar 16 milyon TL, diğer kurum borçları 49 milyon TL" dedi.

"İŞE GELMİYORLAR"

İşten çıkarmalarla ilgili yaptığı açıklamada Çift şunları söyledi: "Göreve geldiğimizde belediyemizde 474 kişi imar inşaatta vardı. Memur ve kadrolu kişiler hariç 474 kişi vardı. Bu 474 kişi içinde 67’si 2024 yılında alınmış. Bu 67 kişinin 7- 8’i hariç, diğerleri hiç işe gelmemiş. Bunlar 1 ay, 2 ay, 3 ay maaşlarını almışlar. Biz de bunları otomatik olarak çıkardık. Zaten işe gelmiyorlar. Belediyenin zararı var. Biz göreve geldiğimizde belediyede imar inşaatta çalışan toplam 407 kişi vardı. Bizim de çıkarmış olduğumuz toplam personel sayısı 95 kişi. Kamuoyunda biz sanki bütün personeli dışarıya atmışız gibi bir algı var. Böyle bir şey yok. Yalnızca 95 kişi işten çıkarılmıştır.”

HABER AJANSI: İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA