Tekkeköy Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında, temmuz ayından geçerli olacak toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre, belediye bünyesinde çalışan işçilere, yüzde 104 artış yapıldı.

Tekkeköy Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona gelindi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Hizmet-iş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ve sendika yöneticilerini makamında kabul etti.

Ümit Özdağ Samsun'da konuştu! Türkiye'nin iki sorunu var Ümit Özdağ Samsun'da konuştu! Türkiye'nin iki sorunu var

İMZALAR ATILDI

Ziyaret ve görüşmeler sonunda toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

YÜZDE 104 ARTIŞ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Belediye bünyesinde çalışan işçilerimizin 30 Haziran tarihinde aldığı yevmiyenin üzerine yüzde 104 artış yapıldı. Ayrıca yılda 4 kez alınan ikramiyeler ile birlikte aylık 1500 TL maaşlarına ilave edilecek. Bu artırımların hepsi yevmiye üzerinden yapıldığı için çalışanlarımızın kıdem tazminatlarını ve emekli maaşlarını doğrudan etkilemektedir. Emeğini esirgemeyip büyük bir özveri ile çalışan işçilerimizi Cumhurbaşkanımız tebliği ile enflasyona ezdirmeyip yevmiyelerini yükselttik. Bundan sonra da bu doğrultuda devam edeceğiz. Hizmet-İş Sendikası'na, belediyemize ve işçi kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.