Kritik görüşme sona erdi! Ekonomi zirvesinde asgari ücret ve emekliye zam talebi Kritik görüşme sona erdi! Ekonomi zirvesinde asgari ücret ve emekliye zam talebi

Borsa İstanbul tarafından borsada işlem gören 4 hisse hakkında 1 ay süreyle brüt takas tedbiri veya kredili işlem yasağı kararı alındı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Borsa İstanbul’da işlem gören DYO Boya Fabrikaları (DYOBY) ile Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı (VKFYO) hisseleri hakkında kredi işlem yasağı ve Denge Yatırım Holding (DENGE) ile ERSU Meyve ve Gıda Sanayi (ERSU) hisseleri hakkında brüt takas tedbiri kararı alındı. Hisseler hakkında alınan yasak ve tedbir kararları 20 Haziran 2024 tarihine kadar geçerli olacak.

Borsa İstanbul tarafından hakkında yasak veya tedbir kararı alınan hisselerin nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. Borsada işlem gören DENGE hisseleri yüzde 10 değer kazanarak 4,490 TL seviyesinden, VKFYO hisseleri yüzde 10 değer kazanarak 24,880 seviyesinden ve DYOBY yüzde 10 değer kazanarak 64,900 TL seviyesinden haftanın ilk işlem gününü kapatırken ERSU hisseleri yüzden 6 değer kaybederek 25,800 TL seviyesinden günü tamamladı.

KAYNAK: KAMUSONHABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak