Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Orman Genel Müdürlüğü'nün merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1613 personel alınacağını duyurdu.

"TOPLAM 1613 PERSONEL ALIMI OLACAK"

Tarım ve Orman Bakanlığı çok sayıda personel alacak. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, daha yeşil bir Türkiye için güçlerine güç katacak mesai arkadaşlarını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek,"Orman Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2023 yılı ocak ayı içerisinde, çeşitli branşlarda 1482 sözleşmeli personel ve 131 geçici orman işçisi olmak üzere toplam 1613 personel alımı gerçekleştireceğiz. Allah devletimize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

7.4 büyüklüğünde deprem! 10 ilde yıkılan binalar var: Ölü ve yaralı sayısı artıyor 7.4 büyüklüğünde deprem! 10 ilde yıkılan binalar var: Ölü ve yaralı sayısı artıyor

AYRINTILAR SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

Orman Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, söz konusu 1613 personelin 1128'i orman muhafaza memuru, 249'u orman mühendisi, 23'ü destek personeli, 17'si orman endüstri mühendisi, 14'ü büro personeli, 12'si harita mühendisi, 9'u avukat, 9'u koruma ve güvenlik görevlisi, 6'sı inşaat mühendisi, 6'sı makine mühendisi, 4'ü elektrik elektronik mühendisi, 3'ü tekniker, 2'si bilgisayar mühendisi ve 131'i geçici orman işçisi olarak istihdam edilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.