TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş'un DSİ'nin yatırım programına alındığının müjdesini verdiği, sel Samsun'u sel kabusundan kurtaracak Mert Irmağı Islah Projesi'nin temeli, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın da katılacağı törenle bugün atılacak.

İHALE BEDELİ 2 MİLYAR

Samsun'da yeterli ıslah çalışmaları yapılamadığı için her büyük şiddetli yağışta sel felaketlerini tetikleyen Mert Irmağı Islah Projesi, DSİ'nin 2024 yılı yatırım programına
alındığını açıklayan TBMM Bütçe Plan Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili
Dr. Mehmet Muş, ihale bedelinin 2 milyar lira olduğunu söylemişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Mert Irmağı'nın turizme kazandırılması girişimde bulunmuştu. Bu proje, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından da dillendirilmiş, ancak her iki başkanın düşüncesi, ıslah çalışmaları yapılamadığı için hayata geçmemişti. Bilindiği gibi, 2012 yılında  Mert Irmağı'nın taşması sonucu meydana gelen sel felaketinde, 6'sı çocuk 9 kişi hayatını kaybetmişti. 

En son orada görüldü! Kaybolan 17 yaşındaki Samsunlu Esma Yığman ile ilgili dikkat çeken gelişme En son orada görüldü! Kaybolan 17 yaşındaki Samsunlu Esma Yığman ile ilgili dikkat çeken gelişme

EKİPLER GÜNLER ÖNCESİNDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞTI

Öte yandan Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü ekipleri, ıslah çalışmaları için bugün temeli atılacak Mert Irmağı'nı törene hazırlamaya günler öncesinden başlamıştı.

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.