Samsun'un doğal, tarihi ve kültürel turistik değerleri ile yöresel lezzetlerinin uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten turist getiren acentelerin temsilcileri, Vezirköprü ilçesini ziyaret etti.

Kafile, Şahinkaya Kanyonu, Vezirsuyu Tabiat Parkı ve Vezirsuyu Kır Evleri'ni, Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı'nın rehberliğinde gezdi.

OKA Yatırım Destek Ofisi uzmanı Ammar Sakalı Suudi Arabistan ve Kuveyt'teki turizm acentelerine Samsun'u tanıtarak bu ülkelerden turist getirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

OKA'nın kamu ve özel sektör işbirliğiyle birçok alanda Samsun'un gelişmesine, tanıtımına önderlik ettiğini belirten Sakalı, "Samsun'un doğal güzelliklerini bildiğimiz için bunun tanıtılması arzusundayız. Bununla birlikte Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten 20 önemli seyahat acentesini Samsun'a getirdik. Buralardan önemli dönüşler bekliyoruz. Gelen seyahat acenteleri Samsun'u çok beğendi. Hatta, 'Bugüne kadar burayı neden tanımıyoruz' diye hayıflandılar. Umuyoruz ki faydalı bir etkinlik olacak." diye konuştu.

Suudi Arabistan'dan gelen bir acente genel müdürü Mohamed Abdullah Bazaid de bölgenin çok güzel olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Genelde Suudi Arabistan'dan İstanbul ve Trabzon'a gidiyorlar. Bu programla Samsun'a geldik. Burada daha farklı yerleri keşfetmek için geldik. Daha önce görmediğimiz bir yer, müşterilere de tanıtmak istiyoruz. Şahinkaya Kanyonu'nu da gezdik, çok güzeldi. Burada bungalov evler de çok güzel."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.