Türkiye Belediyeler Birliği Genel Saymanı ve eski Gazi Belediyesi Başkanı Süleyman Kaldırım, Cumhuriyetin 100. yılı ile ilgili mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz." dedi.

Atakum’da "Dayanışma Var, Engel Yok" Atakum’da "Dayanışma Var, Engel Yok"

BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİN SİMGESİ

Süleyman Kaldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, 'Cumhuriyetin' bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olduğunu kaydederek şunları dile getirdi:
"Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladığımız tarihi bir gün. 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı bu özel gün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesidir. Atatürk'ün önderliğinde başlatılan bu mücadele, azim, kararlılık ve fedakarlıkla zafere ulaşmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müjdelemiştir. 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ilan edildi ve böylece Türk milleti, tarihinin en önemli adımlarından birini attı. Bugün, bu kutlu yolculuğun 100. yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atanlara minnettarlığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Bizlere bağımsızlık, demokrasi ve çağdaşlık mirasını bırakan bu büyük liderleri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kurtuluş Savaşı'nın başladığı Samsun'dan, Cumhuriyet'in ilan edildiği Ankara'ya uzanan bu kutlu yolculukta, milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içinde dimdik ayakta durmuştur. Bugün de aynı ruh ve azimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek için Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyacak ve daha da büyüteceğiz. Genç nesillerimizi, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmaya teşvik edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde, Türkiye'mizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılını kutlarken, Türk milletine sevgi ve saygılarımı sunar, Cumhuriyetimizin sonsuz yaşamasını dilerim."

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.