Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detayları açıklanan ve 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen sosyal konut projesine kimler başvurabilir? sorusunun yanıtı ve belirlenen 5 kategori haberimizin detaylarında 

Sosyal konut projesine dair detaylar önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projeye başvuranların sayısı 2 milyona yaklaştı. Banka ve ATM'lerde ise uzun kuyruklar oluştu.

Proje kapsamında 500 bin sosyal konut, 250 bin konut arsası ve 50 bin iş yeri yapılacak. Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konut, 2 yıl içinde tamamlanacak.

5 KATEGORİ BELİRLENDİ

Başvurular "şehit aileleri, terör, harp ve vazife malulleri", "en az yüzde 40 engelli vatandaşlar", "emekliler", "18-30 yaş arasındaki gençler" ve "diğer alıcı adayları" olmak üzere 5 kategoride kabul edilecek. 

EYT'de son durum nedir? Bakan Bilgin'den EYT açıklaması EYT'de son durum nedir? Bakan Bilgin'den EYT açıklaması

DAHA ÖNCE TOKİ ARACILIĞIYLA EV SATIN ALMAMIŞ VATANDAŞLAR BAŞVURU YAPABİLİR

TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, iş yerlerine ve konut arsalarına, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvurabilecek.


14 Eylül 1992 tarihi ve sonrasında doğan gençler sosyal konuta başvuru yapabilirler.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.