TERME'DE SEL RİSKİ 

Terme ilçesinde sel riski, ekipleri harekete geçirdi. Terme ilçesinde gece saatlerinde etkili olan yağış Terme Çayı'nın debisini yükseltti. İlçede merkeze uzak bölgelerde tarlalara su taşkınları yaşanırken, ilçe merkezinde rögarların tıkanmasıyla bazı ev ve iş yerlerinde de su baskınları yaşandı.

SU KESİTİSİ YAŞANDI 

Yaşanan su baskınları ve sel nedeniyle öğle saatlerinden itibaren hanelere su verilemedi. Vatandaşlar, su ihtiyaçlarını ilçe merkezinde çeşitli yerlere konuşlandırılan tankerlerden temin etti.

DALGIÇ VE CANKURTARANLAR HAZIR BEKLETİLDİ 

İlçe merkezinde ırmak kenarındaki tehlikeli bölgelerde polis ve bekçi ekipleri güvenlik önlemi aldı. Dalgıçlar ve cankurtaranlar muhtemel bir olumsuzluğa karşı hazır bekletildi.

İNCELEMELERDE BULUNDULAR 

Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan da bölgeye gelerek ilçe merkezindeki köprülerde incelemelerde bulundu. Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Vali Tavlı ve Başkan Doğan'a bilgiler aktardı.

SU İHTİYACI TANKERLERLE GİDERİLİYOR 

Vatandaşlar, ilçeye uzun bir süredir yağış düşmediğini, dün geceden beri etkili olan yağmurun ise sel ve su baskınlarına neden olduğunu belirterek, su ihtiyaçlarını ise tankerlerden giderdiklerini söylediler.

Terme Çayı'nda taşma riskinin yağışın durması nedeniyle azaldığı belirtildi.

Samsun'da Muhammed Yavuz iş yerinde kendini astı! Samsun'da Muhammed Yavuz iş yerinde kendini astı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA