TEKKEKÖY'DE FABRİKADA YANGIN

Tekkeköy ilçesi Şabanoğlu Mahallesi Merkez Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan Pedo bebek bezi fabrikasında sabah saat 06.00 sıralarında çıkan yangın, öğlen saatlerinde kontrol altına alındı ve soğutma çalışması başlatıldı.

Samsun'da aşure dağıtıldı Samsun'da aşure dağıtıldı

BETON BLOK ÇÖKTÜ

Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin soğutma çalışması yaptığı sırada beton blok çöktü. Çökme sırasında itfaiye erleri enkaz altında kaldı.

9 İTFAİYE ERİ YARALANDI

İlk etapta 8 kişi kurtarıldı. Enkaz altında kalan bir itfaiye eri de iş makinesi yardımı ile yapılan çalışma sonucu çıkarıldı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.

TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Olayda itfaiye erleri Şenol Oğuz, Berkan Talha Mutlu, Muhittin Dinçer, Yalçın Bayrak, Mehmet Efekan Çokuçkun, Abdullah Karakullukçu, Fatih Altın, Furkan Şentürk ve Şerif Akyol yaralandı. Yaralılar Samsun'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

BAŞKAN DOĞAN VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ URAS BİLGİ ALDI

Hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Başkan Doğan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uras yetkililerden bilgi aldı.

"HAYATİ TEHLİKE YOK"

Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Halit Doğan, "Arkadaşlar toparlama faaliyetlerini yaparken bina içerisinde yukarıdan bir göçük oldu. İtfaiye erlerimiz göçük altında kaldı. Yaralılarımızdan 2'si Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyor. Diğerleri ise farklı hastanelere kaldırıldı. İl Sağlık Müdürlüğümüz, doktorlarımız yaralılarla yakından ilgileniyor. Arkadaşımızın hayati tehlikelerinin olmaması bizim için sevindirici. Yaralılarımızın sağlık durumlarını takip ediyoruz. Allah beterinden esirgesin. Bütün çalışan arkadaşlarımızı Allah korusun. Bizim için tek sevindirici olan tarafı hayati tehlike durumu olmamasıdır” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA