Samsun'un Yöresel Yemeği Mısır Çorbası Nasıl Yapılır? Samsun'a özgü yöresel yemekler arasında yer alan bir diğer adıyla yarma çorbası olarak da bilinen mısır çorbası sevilerek tüketilmektedir. Peki Mısır çorbası nasıl yapılır? İşte Mısır Çorbasının tarifi

Samsun İlçeleri Samsun İlçeleri
Samsun'un Yöresel Yemeği Mısır Çorbası Nasıl Yapılır? Samsun'a özgü yöresel yemekler arasında yer alan bir diğer adıyla yarma çorbası olarak da bilinen mısır çorbası sevilerek tüketilmektedir. Peki Mısır çorbası nasıl yapılır? İşte Mısır Çorbasının tarifi Mısır çorbası Karadeniz yöresinin en çok tüketilen yiyeceklerinden birisidir. Samsun mutfağının da vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Mısır çorbası tarifi internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Sevilen çorbayı hala denemediyseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederiz! İşte mısır çorbasının tarifi ve püf noktaları.

MISIR ÇORBASI MALZEMELERİ

2 su bardağı mısır yarması 1 su bardağı kuru fasulye 1 Yemek kaşığı tereyağı 1 Orta boy kuru soğan Geceden mısır yarması ve kuru fasulye ıslatılır. Ertesi gün birlikte haşlanır. İnce doğranmış soğan tencerede kavrulur. Soğanlar pembeleşince haşlanmış yarma ve fasulye suyu süzülerek içine alınır. Üzerine yeni su ilave edilir. İyice haşlandıktan sonra çorbanız kaynayınca ocaktan alınır. yoğurt veya sade servis edebilirsiniz. SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.