HAVZA'DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU 

Ani başlayan ve kısa süreli olmasına rağmen oldukça etkili olan sağanak yağış, peşinden gelen dolu ile birlikte ilçe merkezinde su taşkınlarına neden oldu.

SÜRÜCÜ VE YAYALAR ZOR ANLAR YAŞADI 

Yollardan akan yağmur suları kaldırımlara taştı, yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Samsun-Ankara karayolu Otogar Kavşağı'nda yağmur suyu hattının tıkanması, yolda su birikintilerine sebep olurken, bayram nedeniyle yoğun olan trafik akışı aksadı. Sürücüler zor anlar yaşarken, birçok araç yolda kaldı.

Samsun'da emeklilere indirimli restoranlar (tesisler) Samsun'da emeklilere indirimli restoranlar (tesisler)

SASKİ EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

Havza Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri, olayın hemen ardından su tahliye çalışmalarına başladı. Polis ekipleri de trafik akışını düzenlemek ve güvenliği sağlamak için yoğun çaba sarf etti. Ekiplerin koordineli çalışması sonucunda biriken sular tahliye edildi ve trafik normal akışına döndü.

SULAR TAHLİYE EDİLDİ, HAYAT NORMALE DÖNDÜ 

Yapılan yoğun çalışmaların ardından yollarda biriken suların tahliye edilmesiyle birlikte trafik akışı normale döndü. Belediye ekipleri, tıkanan su kanallarını açarak olası yeni yağışlarda benzer sorunların yaşanmaması için önlemler aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA