İlçede öğle saatlerinden sonra etkili olan sağanak nedeniyle Bağsaray Mahallesi'nden geçen Kocaman Irmağı taştı, bölgedeki Evci ile Sakarlı ırmakları da debileri yükselerek taşma noktasına geldi.

TARIM ARAZİLERİ SU ALTINDA KALDI

Taşkın sonucu tarım arazileri su altında kaldı, arazide otlayan 8 büyükbaş hayvan da suya kapıldı. Hayvanlara, yapılan çalışma sonucu sürüklendikleri bölgede sağ olarak ulaşıldı.

TERME'DE SU BASKINI

Terme Sanayi Sitesi'nde de taşkın nedeniyle su baskını yaşandı.

EKİPLERDEN YOĞUN MESAİ

Bölgede ekipler, iş makineleriyle çalışma başlattı.

DSİ Samsun Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik,  bölgede etkili olan yağış nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara karşı ekiplerinin çalışma başlattığını söyledi.

GECE SAATLERİNDEN İTİBAREN VATANDAŞLARA UYARI 

Gece saatlerinden bu yana vatandaşları aşırı yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardıklarını belirten Çelik, AFAD, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Terme Belediyesi, Terme Kaymakamlığı ve jandarma ekiplerinin çalışma yürüttüğünü anlattı.

HAYVANLARI SUYA KAPILDI

Büyükbaş hayvanları suya kapılan Fatih Yazıcı ise hayvanlarının arazide otladığı sırada aşırı yağıştan dolayı ırmakların taştığını dile getirdi.

ANA KÖPRÜ KAPANDI

Evci Mahallesi Muhtarı Selahattin Gemrik de ana köprüleri ağaçların tıkadığını, bu nedenle su taşkınları yaşandığını belirtti.

CADDE, SOKAK VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Salıpazarı ilçesinde de öğle saatlerinde başlayan şiddetli yağış, ilçe merkezinden geçen Terme Çayı'nın debisini yükseltti, cadde ve sokaklar ile iş yerlerini su bastı.

Samsun'da denizde kaybolan Emir İşleyen'i arama çalışmaları tüm gün devam etti Samsun'da denizde kaybolan Emir İşleyen'i arama çalışmaları tüm gün devam etti

DERE KENARLERİNA DİKKAT

Belediye ekipleri, iş makineleri ile taşkın yaşanan bölgede çalışma yürütüyor.

Yetkililer, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları dere kenarlarından uzak durmaları konusunda uyarıyor.

AYVACIK İLÇESİNDE HEYELAN

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bazı bölgelerde heyelanlar meydana geldi, araçlar sular altında kaldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA