Samsun'da, doğada keyifli vakit geçireceğiniz, piknik yapabileceğiniz güzel piknik alanları bulunaktadır. 

İşte Samsun’da piknik yapılabilecek en popüler ve en güzel yerlerden bazıları şunlardır:

KUNDUZ ORMANLARI

Kunduz Ormanları, Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan, 26 bin 85 hektarlık bir ormanlık alanıdır. Orman, Karadeniz Bölgesi’nin en eski ormanlarından biridir. Kunduzların yaşadığı ormanlardan biri olması nedeniyle bu adı almıştır.

ÇAMGÖLÜ MESİRE ALANI

Çam Gölü Mesire Alanı, Samsun’un Yakakent ilçesinde bulunan, 130 hektarlık bir mesire alanıdır. Mesire alanı, Karadeniz kıyısında, Çam Gölü’nün kenarında yer almaktadır.

KUNDUZ BALIK GÖLÜ KAMP ALANI

Kunduz Balık Gölü Kamp Alanı, Samsun’un Yakakent ilçesinde bulunan, 20 hektarlık bir kamp alanıdır. Kamp alanı, Kunduz Ormanları’nın içinde, Kunduz Balık Gölü’nün kenarında yer almaktadır.

19 MAYIS MESİRE ALANLARI

19 Mayıs Mesire Alanları, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bulunan, 300 hektarlık bir ormanlık alandır. Mesire alanı, Karadeniz kıyısında, 19 Mayıs Irmağı’nın kenarında yer almaktadır.

NEBİYAN DAĞI

19 Mayıs  ilçesinde bulunan Nebiyan Dağı, Samsun’un en yüksek noktasıdır. Dağın zirvesinde piknik alanları, kamp alanları ve manzara seyir terası bulunmaktadır.

AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Ahmet Varol Kanal S'de konuştu! İlkadım'da yerinde dönüşüm sözü AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Ahmet Varol Kanal S'de konuştu! İlkadım'da yerinde dönüşüm sözü

Samsun’da piknik yapmak için daha pek çok farklı yer bulunmaktadır. Bu yerleri tercih ederken, kendi ilgi alanlarınıza ve beklentilerinize göre seçim yapabilirsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.