Samsun'da şehit polis Mustafa Ata Traş'ın cenaze programı belli oldu! Samsun'da şehit polis Mustafa Ata Traş'ın cenaze programı belli oldu!

SAMSUN'DA İHALE ÇETESİNE OPERASYON

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, mezat salonlarında ihaleye fesat karıştıran, ihaleye girecek kişileri tehdit ve şiddetle yıldıran bir suç ağını tespit etti.

YÜKLÜ MİKTARDA KAMU ZARARI 

İstanbul’daki İcra Müdürlüklerinde düzenlenen taşınmazların satışı sürecinde kalabalık olarak hareket ettikleri belirlenen çetenin, ihalelere katılmak isteyen vatandaşları baskı, cebir ve tehdit yoluyla vazgeçirdikleri, ihaleye girecek kişilerle önceden anlaşarak ihale şartlarını ve ihaleye konu taşınmazların fiyatlarını etkileyerek haksız menfaat sağladıkları, kamuyu yüklü miktarda zarara uğrattıkları tespit edildi.

SAMSUN VE 3 İLDE OPERASYON

Çete üyelerine yönelik yapılan geniş çaplı teknik ve fiziki takibin devamında belirlenen 60 kişinin yakalanması için bu sabah operasyonun düğmesine basıldı. Erken saatlerde İstanbul merkezli olmak üzere Kırklareli, Samsun, Erzincan ve Diyarbakır’da yapılan eş zamanlı operasyonda, haklarında yakalama kararı bulunan suç ağının 60 üyesi gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ 

Bu kişilerin kaldıkları ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda doküman ele geçirildi. İhaleye fesat karıştırdıkları ve haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla yakalanan şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Çete üyelerinin polisteki ifade işlemlerinin ilerleyen saatlerde başlanacağı öğrenildi.