SAMSUNSPOR'DA YAŞANAN SON GELİŞMELER YORUMLANDI

Kanal S ekranlarında yayınlanan "Spor Odası" programına yorumları ile değer katan Samsunspor'a hem futbolcu hem de teknik direktör olarak yıllarca hizmet vermiş olan, iki efsane isim Mehmet Ali Çınar ve Hasan Şengün (Dobi Hasan) Samsunspor'da yaşanan son gelişmeleri yorumladı.

"ELEŞTİRİLMEYECEK DİYE BİR DURUM YOK"

Efsane ikiliden Mehmet Ali Çınar, "Şimdi dayanışma zamanı. Bir kulübün başındaysanız başarı sizindir. Başarısızlıkta sizindir. Eleştirilmeyecek diye bir şey yok. Bütünleşmek istiyorsak önce başkanımızın bir adım atması lazım. Önce başarısızlığı üstlenecek. Başarı gelince, onu da bütün ekibiyle Samsun halkıyla kucaklayarak yapacak. O zaman ne lazım? Şimdi tutarlı ve duyarlı bir camia bütünlüğüne ihtiyaç var. Geçmişi bellidir. Arkaya dönerek hiçbir şey kurtaramayız. Evet devre arası kampına kadar hocamızın bir 10 günlük süreci var. Kısa bir süre. Keşke daha fazla olabilseydi. Ama önemli bir süreçtir. 10 günde çok şey başarılabilir. Bu süreçte oyunları görecek, tanıyacak. Fuat Hoca yanında olacak. O bilgi verecek, aktaracak. Bundan sonra hep birlikte Hocamıza büyük destek vererek tutarlı ve duyarlı bir camia olarak hareket etmek zorundayız" dedi. 

"KRİZİ YÖNETMEK ÖNEMLİ"

Hasan Şengün ise, "Başkan bir sportif direktör belirlerdi. Kulübün içine yeni bir anlayış soktu. İsimli bir sportif direktör Türkiye'de çok olmamış bir olay. Başkan az ve öz konuşacak. Bütün işi Fuat Çapa ve ekibi yapacak. Takımın özgüveni tekrar yerine gelecek. Zaten Alman bir hoca var. Onların çalışma sisteminde duygusallık yoktur. Duygusal olaya bakmazlar. Hocanın yapamadığı işleri yardımcı hocalar ve Fuat Hoca yapacak. Bir kriz ortamı oluştu. Ama krizi iyi yönetmekte önemli. Her şey futbolcuda veya idareciyle de kalmıyor. Bir bütün olunması lazım. İnşallah ortaya güzel bir şey çıkacak. Bugüne kadar hiç olmamış bir şey. Taraftarlar kulübü desteklediler. Biz hoca olsaydık "İstifa" diye bağırmışlardı. 7 haftanın sonunda ne diyor hala taraftar "Biz takıma sahip çıkacağız." alkışlıyor. Maç bitti yine alkışladılar. Bu durum hoca ve futbolcular için çok büyük şanstır" diye konuştu.   
  

NEDİM AYDIN 

Samsunspor'da o isimler sahadan uzak kalacak Samsunspor'da o isimler sahadan uzak kalacak

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.