EMİN KAR ANILACAK 

Samsunspor’un unutulmaz futbolcularından, eski kulüp başkanı Emin Kar, 2'inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla, anılacak.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Samsunspor'un kamp kadrosu belli oldu! O isimler eksik Ziraat Türkiye Kupası'nda Samsunspor'un kamp kadrosu belli oldu! O isimler eksik

KABRİ BAŞINDA KURAN-I KERİM OKUNACAK 

Kar'ın bugün öğle namazının ardından saat 13.00'de Asri Mezarlık'ta bulunan kabri başında Kuran-ı Kerim okutulacak. 

EMİN KAR KİMDİR? 

Emin Kar 1 Ocak 1960 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Emin Kar profesyonel kariyerini Samsunspor’da sürdürdü. Emin Kar kaza sonrası yöneticilik ve başkanlık görevlerinde de bulundu. Trabzon Endüstri Meslek Lisesi'nin okul takımında başladığı futbola Yalıspor’da devam eden Emin Kar, 1981’de Trabzon Amatör Karması’na seçildi. O dönem antrenörler tarafından izlenilip beğenilen Kar, 1981 yılında Samsunspor'a transfer oldu.

1981-82 sezonunda profesyonel olarak sözleşme imzaladığı Samsunspor ile 1. Lig’de şampiyonluk yaşadı ve Süper Lig'de oynama fırsatı yakaladı. Emin Kar, Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Samsunspor'da takım kaptanlığına kadar yükseldi. Samsunspor’un Türkiye Kupası'nda finaline kadar çıktığı 1987-88 sezonunda 35 maç oynadı, 4 de gol attı. 20 Ocak faciasında ise belden aşağısı sakat kaldığı için futbola veda etti. Kar, Samsunspor taraftarlarınca seçilen Samsunspor tarihinin en iyi on birinde yer aldı. Samsunspor’un küme düştüğü 2005-06 sezonunda takımda idari menajer olarak görev aldı. 2012-13 sezonunda ise kulüp başkanı oldu. 2014 yılında yapılan olağanüstü kongrede yeniden aday olarak bir kez daha başkanlığa seçilen Emin Kar, 7 Ekim 2014 tarihinde görevinden istifa etti. Kar Samsunspor'la ilişkisini hiç kesmedi.

NEDİM AYDIN 

 SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.