Samsunspor için örnek dayanışma: Şehir kenetlendi! Samsunspor için örnek dayanışma: Şehir kenetlendi!

Samsunspor forma ve tişörtleri ile etkinlik alanına gelen aileler ve çocuklar bir yandan piknik yaparken, uçurtma uçurma, halat oyunu, balon patlatma, çuval yarışı gibi etkinliklerle stres attılar. Çocuklar ise müzik eşliğinde dans ve şarkılar söylerken, palyaço eğlencesi, uçurtma etkinliği gibi pek çok organizasyonun içinde şahane bir gün geçirdiler.

‘ÇOCUKLAR KALİTE VAKİT GEÇİRDİLER’

Yapılan açıklamada, “1965 Samsunspor Derneği Kültür ve Sanat Komitesince organize ettiğimiz ‘Piknik ve Uçurtma Şenliği’ düzenlenerek dernek üye ve aileleri bir araya getirdik. ‘Bu şehrin çocukları Samsunsporludur’ düşüncesini canlandırmak,  gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla 1965 Samsunspor Derneği sivil toplum örgütü olarak zaman zaman bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bugünde yaklaşık 70 ailemiz ve çocuklarımızla geniş katılımlı güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Uçurtma yanı sıra geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, çocuklarımızı günümüz dünyası bilgisayar ortamından uzaklaştırmak, kaliteli vakit geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla bir araya geldik” ifadeleri kullanıldı.

‘FARKLI ETKİNLİKLERİMİZ OLACAK’

Açıklama şöyle devam etti; “Bu organizasyonlardaki amacımız Samsunspor sevgisini yaymak, yeni Samsunsporlular kazandırmak olacak. Samsunspor bu şehrin kimliğidir, markasıdır. Samsunsporsuz bir Samsun düşünülemez. Bu yüzden çocuklarımız sadece Samsunspor'un bir maçtan ibaret olmadığını bu tür etkinliklerde bir araya gelerek görmüş oluyorlar. Bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Önümüzdeki etkinlik takvimimizde konser, tiyatro, eğitim, spor, seminer, yarışmalar ve festivallerimiz olacak. Etkinlik boyunca aileler bol bol hatıra fotoğrafı çekilen etkinlik özellikle çocukların dünyasında unutulmaz hatıralar oluşturdu.”

NEDİM AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.