Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan SMG'ye özel açıklamalar: "Eyüp- Rize maçı kırılma noktamız olacak" Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan SMG'ye özel açıklamalar: "Eyüp- Rize maçı kırılma noktamız olacak"

SAMSUNSPOR'A AĞIR CEZA 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Yılport Samsunspor'a Erzurumspor maçından yaşanan saha olayları nedeniyle, 28 bin lira para cezası ile, batı alt tribün 110, 111, 112, 115 numaralı, doğu alt tribün 130, 131, 132 numaralı, doğu üst tribün 233, 234, 235 numaralı, güney üst tribün 204, 205, 206 numaralı ve kuzey üst tribün 226, 227 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellendi. 

samsunspor taraftar 302

'ÖRNEĞİ OLMAYAN BİR DURUM' 

Taraftarında büyük tepkisine yol açan, PFDK'nın vermiş olduğu ağır ceza ile ilgili konuşan Yılport Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan, "Avukatımız ile görüştük. Gerekli dilekçemizi de TFF'ye bugün gönderiyoruz. Hepimiz maçtaydık. Böyle bir cezayı hak edecek, vicdanen de hiç aklı selim bir davranış değil. Örneği de olmayan bir durum. Gerekli itirazları yapacağız. Her türlü taraftarımızda camiamızda, bu konu ile alakalı tepkilerini vermeye başladı. Başkanımızda TFF ile özel görüşmeler yapıyor. Elimizden gelen tüm baskıyı yapacağız. Sebeplerini araştıracağız. Ama hiç hoşumuza gitmeyen bir durum. Olmaması gereken hiçbir şekilde böyle bir cezalandırılacak bir hareket taraftarımız yapmadı. O kadar hakemin yanlış kararlarına rağmen. Açıklamada zaten 12 saniyelik kötü tezahürattan dolayı olduğunu söylüyorlar. Tekrarı da olmayan bir hareket umarım bu yanlıştan dönecekler. Rapora göre ceza çok ağır. Taktim kurulunda görüşeceğiz. Duruşmada talep ettik. Kabul ederlerse hakkımızı arayacağız" diye konuştu.

Haber Kaynak: Esra VURAL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.