Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Bolu kampında açıklamalarda bulundu.

"OLUMLU SONLANDIRACAĞIZ"

Eroğlu, Eylül ayına kadar transfer sürecini olumlu tamamlamak istediklerini belirterek, "11 yıl aradan sonra Süper Lig'deyiz. Başarılı olmayı çok istiyoruz. Bana en çok sorulan soru transfer...Teknik kadro olarak mevki alternatifli transfer listemizi yönetimimize sunduk. Mayıs ayından bu yana çalışmalar sürüyor. Doğru bir kadro oluşumuyla, birkaç takviye ile sezona gireceğimizi umuyorum. Eylül ayına kadar da transferi olumlu şekilde sonlandıracağımız inancındayım" ifadelerini kullandı.

Samsunsporlu Mickaël Sylvain Tırpan'dan mesaj var: "Güzel işler yapacağız" Samsunsporlu Mickaël Sylvain Tırpan'dan mesaj var: "Güzel işler yapacağız"

SAMSUNSPOR'UN YENİ TRANSFERLERİNE ÖVGÜ 

Forvet ve orta sahaya oyuncu istediklerini ve yeni oyunculara övgülerde bulunan Eroğlu, "Özellikle savunmada derinliği artırmayı başardık. Süper Lig, 1. Lig'le kıyas kabul etmeyecek bir zorluk derecesi ve kaliteye sahip. Bizim koyduğumuz ilk 10 hedefine ulaşabilmek için şimdi orta saha ve forvete kaliteli yaratıcı oyuncu takviyesine ihtiyacımız olduğu açık bir gerçek. Üst seviyede futbolcu takım arkadaşlarının performansını yukarı çıkarmakla kalmayıp, tribünlerdeki atmosferi de bambaşka bir seviyeye taşır. Bunu Bolu kampına katılan üç oyuncumuz Nanu, Rick Van Drongelen, Marc Bola’da açıkça gördük. Antrenman kalitemiz hemen yükseldi" diye konuştu.  

Fikstür için de konuşan Eroğlu, şunları söyledi: "Fikstürümüz heyecan verici. Geçiş sürecinde, ligin başlangıcında kazanacağımız her puan altın değerinde olacak. Sivasspor son 4 sezonun 3'ünde ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etti. Güçlü bir futbol kültürü var. İkinci hafta Fenerbahçe. Yatırımlarını, tutkunlarını görüyorsunuz. Sonra Kayseri deplasmanı oyun kalitesi yüksek. Bu 3 maçtan çıkaracağımız her puan bizim ligdeki ilk 10 hedefine ulaşmamızı kolaylaştıracak. Sonrası ise inanıyorum ki hem oyun hem skorlar açısından çok başarılı geçecek.  Başkanımız Yüksel Yıldırım ve Samsunspor'un yakın ve orta vadedeki rotası belli. Bu geçiş sürecinde taraftarlarımızdan her an, her skorda destek olmalarını rica ediyorum. Hedeflere onlarla ulaşmak çok daha kolay olacak"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.