Başkan Yıldırım'ın davetini kabul etti! Sefo, Samsunspor - Pendik maçına geliyor Başkan Yıldırım'ın davetini kabul etti! Sefo, Samsunspor - Pendik maçına geliyor

SÜPER LİG’DE 9 YABANCI 

Türkiye’deki deprem felaketi sonrası, Gaziantep FK ve Hatayspor'un ligden çekilme talepleri kabul edilirken TFF Yönetim Kurulu yabancı kuralında değişikliğe gitti. TFF'nin aldığı geçici karara göre ligden çekilen takımlardan yabancı oyuncu transferi yapan Spor Toto Süper Lig kulüplerinin yabancı oyuncu kontenjanı 14+3 değil 16+3 olacak ve sahada 9. yabancı oyuncu oynatabilecek.

SPOR TOT 1. LİG’DE KURAL NASIL?

Samsunspor’un da mücadele ettiği Spor Toto 1. Lig’de ise, ligden çekilme talebinde bulunan kulüplerde tescilli yabancı uyruklu futbolcuların; 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Dönemi sonuna kadar Spor Toto 1. Lig kulüplerine transfer veya geçici transfer olmaları halinde; kulüpler bu sezon sonuna kadar bu statüde belirlenen yabancı futbolcu sayılarına ilave olarak, A takım listesine bu şartlara uygun en fazla iki futbolcu yazabilir. Spor Toto 1. Lig'de bu futbolcular müsabaka isim listesine yazılabilir ve bu futbolculardan biri sahadaki 5 yabancıya ilaveten aynı anda müsabakaya devam eden kadroda 6. yabancı futbolcu olarak sahada yer alabilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.