HERKESE İHTİYAÇ VAR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Kanal S TV'de yayınlanan Samsunspor Özel programında önemli açıklamalarda bulundu. Eroğlu, oyuncuların kendisi için eşit olduğunu belirterek, "Herkese ihtiyacımız var. Benim antrenörlük yapımda takım olmak, birlikte hareket etmek ve uyum çok önemlidir. Şu an oynayan oynamayan herkesin birbirine sarıldığını net bir şekilde görüyorum. Bu da bizi sezon sonu hedefe ulaştıracak. Benimde görevim, en iyi şekilde oyuncuları mental, fiziksel ve taktiksel olarak hazırlamak. Eğer takım olup birlikte hareket ederseniz, aşamayacağınız engel yoktur" dedi. 

YAŞ DEĞİL, POTANSİYEL ÖNEMLİ

Potansiyeli olan genç oyuncuları gözü kapalı oynatabileceğine değinen Eroğlu, "Futbolcunun yaşı değil, performansı önemlidir. Yıllardan beri, gördüğüm en önemli sorunlardan biri akademiden a takıma geçiş sürecindeki çocukların yaşayacağı adaptasyon. Ona inanan güvenen akademideki hocalarla iş birliği yapmak ve adapte olmak. Bir de en ilk hedefte A takımın şampiyonluğu gözüküyor ama, hedefe giderken de potansiyeli varsa genç oyuncu gözüm kapalı oynatırım diye düşünüyorum" diye konuştu. 

BAŞARININ SIRRI: SGS 

Başarının sırrını "SGS" olarak açıklayan Eroğlu; sistem, gelişim ve sürdürülebilirliğe dayalı olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Takım mühendisliği çok önemli. Elindeki bütçeye göre, en iyi takımı kurmak. En önemlisi oyuncunun gelişmesi eğer oyuncu gelişirse takım sistemi de gelişir. Böylelikle takım, kulüp gelişecek. Hepsi birbirine bağdaşık bir durum. Kulüpler transferler konusunda nereye kadar para harcayacak? Kulübün gelir yapan transferler gerçekleştirmesi gerekiyor.  Alacağı oyuncuyu geliştirip, satmak gibi. En sonu da sistem sistem sizi ayakta tutar. Bireyselliğin ön plana çıkmasını engeller ve buda sizi başarıya götürür." 

hoca (3)

HEDEFİ AÇIKLADI
 
70 ila 74 puanın kendilerini Süper Lig'e taşıyacağını düşündüğünün altını çizen Eroğlu, "Taktiksel oyun bizim için önemli. Gençlerbirliğ maçında rakibe pozisyon vermeden tamamladık. Tabi bu da yeterli değil. Bunu daha da geliştirmemiz gerekiyor. Ama şu an aldığım sinyaller, önümüzdeki günler için çok güzel. Şu an 13 puandayız. Ben eğer sakat olan eksik olan oyuncularımızı tamamlarsak, devreyi 35-40 arası yakalarız gibi. Tabi kolay değil. Şampiyonluk için hedeflediğim puan 70 ila 74 puan. Bunun bizi üst lige çıkaracağını düşünüyorum. Bu yönde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" 

SAMSUNSPOR HAYALİ

Hayalinde hep Samsunspor'u çalıştırmak olduğunu belirten teknik adam, "Birçok kişi beni milli takıma yakıştırıyordu. Gelişim direktörlüğü manasında. Ama ben hep, hedefi olan, şampiyonluk yaşayacak büyük taraftarı olan bir kulüp misyonunda görev almak hep hayalimdi. İnanın Samsunspor hayalim her zaman vardı. Kurtuluş mücadelesinin 100'üncü yılında Hedef Samsunspor ile önce şampiyonluk sonra Avrupa mücadelesi" dedi. 

hoca (4)

TARAFTAR İTİCİ GÜÇ 

Son olarak Altınordu maçına ve taraftara mesaj veren Eroğlu, şunları söyledi: "10 yıl Altınordu'yu çalıştırdım. Ama olaya duygusal bakmam. Samsunspor penceresinden bakarım. Hedefimiz deplasmandan en iyi şekilde dönmek. Rakibin önemli silahları var. Biz de en iyi şekilde hazırlanıp, oradan en iyi şekilde dönmek istiyoruz. Taraftar desteği çok önemli. Ben her zaman söyledim taraftar baskı değil itici güç olur. Rakip bunu düşünsün derim her zaman. Takımımıza düştüğü anda dahi destek vermelerini istiyorum. Onlara çok ihtiyacımız var. Taraftar desteği futbolcunun performansını üçe dörde katlar"

BAŞARI DİLEDİ 

Program sonrası, Yılport Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ve yardımcı antrenör Halit Eroğlu, Samsun Medya Grubu Genel Koordinatörü Barış İpek, Spor Koordinatörü Ender Talat Akyüz, Samsun Gazetesi Spor Müdürü Esra Vural ve medya grubu çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Eroğlu, misafirperverliğinden dolayı Samsun Medya Grubu ailesine teşekkür ederek, başarılar diledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN